Olivia Garden Finger Brush Combo łw sobie włosie dzika oraz nylonowe wypustki zakończone kuleczką. Nie tylko czesze, ale również masuje skórę głowy oraz poprawia kondycję włosów. Jesteś ciekawa, dlaczego tak się dzieje? Jeżeli tak, to zachęcam Cię do lektury!

Zalety szczotki z naturalnym włosiem

Zastanawiasz się pewnie, czym różni się szczotka z naturalnym włosiem od tej, która posiada włosie syntetyczne? Otóż szczotki te prostują, wygładzają, a także  nabłyszczają włosy. Włosie naturalne idealnie współpracuje z Twoimi kosmykami. Wszystko dlatego, że strukturą przypomina ludzki włos. Szczecina dzika jest bowiem zbudowana z keratyny. Jest też sztywniejsza i bardziej szorstka w porównaniu z włosami ludzkimi, dlatego idealnie rozczesuje kosmyki włosów. Nie wyrywa ich, nie ciągnie i  nie łamie! Brzmi idealnie, prawda?

Dodatkowo naturalna szczotka do włosów jest idealna do masażu. Podczas rozczesywania włosów, możesz jednocześnie podarować skórze głowy odrobinę relaksu. Jednak masaż jest nie tylko chwilą przyjemności. Ma również konkretne korzyści dla skóry Twojej głowy i kondycji Twoich włosów.

 • Stymuluje on cebulki włosa
 • Intensywnie pobudza mikrokrążenie w skórze głowy oraz mieszkach włosowych.
 • Idealnie rozprowadza sebum od nasady aż po same końce włosów. Pamiętaj, zę sebum to naturalna i podstawowa ochrona włosów przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Dzięki temu Twoje włosy  rosną szybciej, a dodatkowo są mocne i zdrowe. Pamiętaj, jednak, aby szczotkę z naturalnym włosiem stosować regularnie. Tylko tak, zapewnisz sobie trwałe efekty.

Naturalna szczotka z włosów dzika – na co zwrócić uwagę?

Wybierając szczotkę z naturalnego włosia zwracaj uwagę na kilka kwestii. Otóż ważny jest:

 • Rozmiar

Na rynku dostępne są szczotki w rozmiarze dużym, średnim oraz małym. Im większa szczotka, tym większy rozmiar powierzchni czeszącej. Co przekłada się na szybkość rozczesywania włosów. Olivia Garden Finger Brush Combo Large jest idealna do gęstych i długich włosów. Jeżeli jednak masz cienkie włosy, idealnie sprawdzi się szczotka w rozmiarze średnim. Wówczas idealna będzie Olivia Garden Finger Brush Combo Medium.

 • Gęstość włosa

Szczotki z włosia dzika różnią się gęstością samego włosa, a ściślej mówiąc  jego rozstawem. Szczotka o szerokim rozstawie dobrze rozczesuje włosy, wygładza. Można powiedzieć, że zbiera włosy w kępki. Polecana jest osobom z włosami grubymi, średnio grubymi oraz zdrowymi.

Natomiast szczotka o z gęsto rozstawionymi włoskami bardzo precyzyjnie rozczesuje włosy. Dzięki  temu dodaje im objętości oraz prostuje je. Idealnie sprawdza się dla posiadaczek włosów zniszczonych, poplątanych oraz cienkich.

 • Długość włosa

To już ostatni parametr na który powinnaś zwrócić uwagę. Jeżeli Twoje włosy są cienkie, wybierz szczotkę z krótszym włosiem. Jeżeli natomiast masz gęste i grube włosy, polecam Ci szczotkę z dłuższym włosiem. Zastanawiasz się pewnie, jakie to ma znaczenie. Otóż krótkie włoski szczotki mogą nie przebić się przez gęsta czuprynę. Przez co nie rozczeszą wszystkich włosów oraz nie wykonasz nimi masażu skóry głowy.

Często szczotki mają włosia o różnej długości. Polecam Ci również szczotki z włosiem dzika, które mają włosia mieszane, czyli syntetyczne i naturalne. Często nylonowe włókna zakończone kuleczką sprawiają, że masaż głowy jest jeszcze bardziej efektywny.

Wszystko, co musisz wiedzieć o szczotce Olivia Garden Finger Brush Combo

Na rynku jest wiele szczotek z włosiem dzika. Jednak szczotka Olivia Garden Finger Brush Combo jest zdecydowanie wyjątkowa i nietypowa. Jesteś ciekawa/y, co ją wyróżnia?

 • Szczotka ta łączy w sobie naturalne włosie dzika oraz nylonowe wypustki zakończone kuleczką. Dzięki temu nie podrażnisz swojej skóry głowy, ani jej nie podrapiesz.
 • Szczotka zawiera jonizowane nylonowe włókna o właściwościach antystatycznych
 • Za pomocą tej szczotki rozczeszesz suche, jak i mokre włosy. Szczotka nie zaciąga i nie wyrywa włosów dzięki specyficznemu rozstawieniu ząbków. Od teraz żaden kołtun włosów Ci nie straszny!
 • Jest lekka i ma ergonomiczną końcówkę, dlatego bez problemy zabierz ją ze sobą w podróż.
 • Szczotka ta ma kilka rozmiarów i kolorów. Dzięki temu dobierzesz szczotkę do swoich potrzeb.
 • Unikalna antystatyczna technologia sprawia, że włosy nie elektryzują się podczas czesania.
 • Zoptymalizowany przepływ powietrza, który wspomaga suszenie włosów.
 • Po wyszczotkowaniu Twoich włosów, łuski włosa pozostają domknięte, co pozwala zachować im właściwy poziom nawilżenia oraz dodaje im objętości i blasku.
 • Szczotka posiada końcówkę do układania włosów. 

Oczywiście wszystkie poprzednie zalety naturalnych szczotek z włosiem dzika również dotyczą szczotki Olivia Garden Finger Brush Combo. Jednak, aby spełniała ona swoje właściwości i służyła Ci jak najdłużej musisz o nią odpowiednio dbać. Nie wystarczy tylko wyciągać włosów. Ważne jest również, to aby „wyczesywać” brud oraz co jakiś czas myć szczotkę. Do mycia szczotek z naturalnego włosia, w tym włosia dzika, najlepiej sprawdzi się delikatny szampon rozdrobniony z wodą oraz łagodne odżywki.

Jak widzisz, odpowiednia pielęgnacja, to nie tylko wybór właściwych kosmetyków, ale również dobór akcesoriów, które nie będą powodowały mechanicznych uszkodzeń włosów. Jednym z nich jest zdecydowanie szczotka Olivia Garden Finger Brush Combo. Pamiętaj, że szczotka to jedno z podstawowych narzędzi do codziennej pielęgnacji. Zadbaj o to, aby była odpowiednia, a Twoje włosy ci za to podziękują.