Warkocze bokserskie to wciąż jedna z modniejszych fryzur. Można było ją zobaczyć na pokazach mody takich marek, jak Armani czy Maki Oh. Wykonanie ich zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Możesz zapleść warkocze bokserskie tylko ze swoich naturalnych włosów lub dodać warkocze syntetyczne. To, jaki efekt chcesz uzyskać, zależy tylko od Twojej wyobraźni.

Warkocze bokserskie – jak je wykonać

Warkocze bokserskie to po prostu dwa warkocze holenderskie. Ten rodzaj warkocza, zwany również holendrem, jest łatwy od opanowania. Potrzebujesz tylko odrobiny wprawy i cierpliwości, aby uzyskać pożądany efekt. Musisz wiedzieć, że warkocz holenderski wyróżnia się tym, że pasma włosów przekładasz pod spodem.

Jak zrobić warkocze bokserskie krok po kroku?

  1. Dokładnie rozczesz włosy najlepiej przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami lub szczotki z drewnianymi wypustkami.
  2. Zrób przedziałek. Jeżeli chcesz, aby Twoje warkocze bokserskie były symetryczne, wykonaj go po środku. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykonał go z boku. Wówczas Twoja fryzura nabierze innego wyrazu.
  3. Gdy już podzielisz włosy na dwie części, zwiąż jedną z nich. Dzięki temu włosy nie będą się plątać i warkocze będą takiej samej grubości.
  4. Teraz wybierz cienkie pasmo włosów tuż przy przedziałku. Podziel je na trzy części. Następnie zacznij pleść warkocz i równocześnie dobierać kosmyki włosów. Przekładaj skrajne pasemko pod środkowym i dobieraj trochę luźnych włosów.

To ważne, aby zacząć warkocz od samego czoła. Potem możesz pleść warkocz w takim kierunku, w jakim jest Ci wygodnie. To, czy warkocze będą spotykały się z tyłu, czy będą zaplecione wzdłuż linii włosów, zależy od Ciebie.

  1. Jeżeli Twoje włosy są cienkie, możesz porozciągać je metodą pancakingu. Polega ona na rozciąganiu pasm warkoczy bokserskich, co dodaje im objętości. W praktyce wygląda to tak, że delikatnie wyciągasz poszczególne pasma z warkocza. Możesz to robić już w trakcie zaplatania warkocza lub dopiero po związaniu włosów gumką. Najlepszy efekt pancakingu uzyskasz na dłuższych włosach (około 40 cm).
  2. Gdy skończysz dobierać pasma, końcówki warkocza możesz zapleść w tradycyjny sposób, przekładając kosmyki od góry.
  3. Gdy oba warkocze są zaplecione, możesz delikatnie je spryskać lakierem do utrwalania stylizacji.

Warkocze bokserskie najlepiej prezentują się na włosach z efektem hombre, sombre, baleyage lub włosach z pasemkami. Wówczas przejścia kolorystyczne są bardziej widoczne, co daje warkoczom uroku.

Warkocze bokserskie syntetyczne

Syntetyczne warkocze bokserskie wykonuje się z użyciem pasemek wykonanych z kanekalonu. Materiał ten jest bowiem zbliżony strukturą do struktury włosa i składa się m.in. z alg. Dzięki temu jest wytrzymały, elastyczny, nie ulega uszkodzeniu podczas czesania oraz nie elektryzuje się w trakcie suszenia. Co ciekawe, jest niemal 10 razy lżejszy od naturalnych włosów. Dodatkowo produkuje się go w przeróżnych kolorach.

Warkocze bokserskie syntetyczne wykonuje się niemal tak samo, jak te z wykorzystaniem tylko włosów naturalnych. Syntentyczne kosmyki włosów możesz doczepić metodą klip in lub możesz naturalnie wpleść je w warkocz. Ważny jest natomiast sam moment rozpoczęcia plecenia warkocza.

Gdy już dokładnie rozczeszesz swoje naturalne włosy, rozdziel włosy na pół. Następnie wybierz pasmo tuż nad czołem i podziel je na 3 części. Syntetyczne pasmo złóż na pół i dołóż do skrajnych elementów Twojego warkocza. Ważne, aby środkowe pasmo składało się z naturalnych włosów.

Jak zakończyć warkocze bokserskie syntetyczne?

Sposobów na zakończenie warkoczy bokserskich w wykorzystaniem syntetycznych włosów jest co najmniej kilka. Możesz po prostu ich końce związać gumką lub zgrzać końcówki warkoczy prostownicą. Jednak tę drugą metodę polecam wówczas, gdy na końcach nie będzie już włosów naturalnych.

Jak widzisz, wykonanie warkoczy bokserskich nie jest trudne. Wymaga tylko odrobiny wprawy i cierpliwości. Pamiętaj, że ćwiczenie czyni mistrza i im więcej będziesz próbował, tym lepsze warkocze bokserskie uda Ci się zapleść.