Włosy ustylizowane na tzw. plażowe fale, często noszą gwiazdy showbiznesu. Zdarza się nawet iż, ten styl staje się ikoniczny, jak np. u Jennifer Aniston (najbardziej znanej z roli Rachel z “Przyjaciół”). Mylą się jednak Ci, którzy stwierdzą że takie włosy wyglądają dobrze tylko na osobach o posągowej urodzie. Fryzura ta pasuje również wielu kobietom, z którymi spotykamy na co dzień np. w pracy czy na ulicach.

A na dodatek stworzenie takich plażowych fal we włosach, wcale nie musi być trudne.


Najprostsza droga do stworzenia takiej fryzury wiedzie m.in. przez wybór odpowiednich produktów i narzędzi do stylizacji i pielęgnacji włosów.

Dlatego mam dla Was kilka rad.

 

Rada nr. 1

Dla niektórych ważne jest to, aby fryzura była mało absorbująca, czasochłonna i łatwa w utrzymaniu. Paradoksalnie tu przychodzi Ci z pomocą - suche powietrze. Hmm, suche powietrze jak na plaży w Kalifornii,j Aby uzyskać wygląd kalifornijskiej dziewczyny? Ma to sens, prawda? ;-)

No dobra, ta rada nie była najlepsza, prawda? Zaten lpiej przejdzmy od razu do drugiej… ;-)

 

Rada nr. 2

Prostownica jest w tym zamierzeniu także bardzo pomocnym narzędziem, dając możliwość stosunkowo prostego i szybkiego tworzenia fal. W dużym skrócie: wszystko to z pomocą odrobiny soli morskiej i prostownicy (w tym przypadku nazwa jest trochę myląca prawda?) Rozdziel włosy na pół, uformuj dwa skręty, a następnie ostrożnie wyprasuj je, aby błyskawicznie uzyskać ładne zgięcia. 

 

Rada nr. 3

A co z krótkimi włosami? Czy na nich też można wykreować falę? Otóż tak i w dodatku jest to tylko odrobinę trudniejsze niż w przypadku włosów długich. Jak nabierzesz wprawy wyrobisz się nawet w 10 minut. Potrzebujesz do niego średnio lub mocno utrwalającego lakieru.

 

Rada nr. 4

Chcesz przygotować fryzurę na wielkie wyjście, a nigdy wcześniej tego nie robiłaś?  Koniecznie zrób próbę generalną co najmniej dzień wcześniej! 

 


Zatem masz proste i opadające włosy niczym ucho Kłapouchego? Nic prostszego, wystarczy je pofalować, aby nadać fryzurze więcej życia, świeżości i blasku. Co więcej będziesz wyglądać z nimi zarówno na codzień jak na wielkich wyjściach. Nie trzeba ani umiejętności profesjonalnego stylisty ani mnóstwa czasu, by nadać włosom wspaniały wygląd.

 

Jak to zrobić krok po kroku?

 

  1. Umyj włosy szamponem, który zazwyczaj stosujesz, nie zapominając o odżywce. Wybór odpowiednich kosmetyków jest oczywiście ważny, ale akurat dla falowania się włosów - bez wpływu.
  2. Zabezpiecz kosmyki przed wpływem wysokich temperatur, np. stosując odpowiedni produkt ochronny. 
  3. Podsusz odrobinę włosy. Ale nie do końca...aby były odrobinę wilgotne. 
  4. Zepnij włosy pozostawiając te z tyłu przy karku luźne
  5. Odpowiednimi ruchami staraj się wygiąć włosy, stosując okrągłą szczotkę. Bez pośpiech metodycznie uwalniaj kolejne pasma, kontynuując czynność, aż wszystkie twoje kosmyki zostaną urobione.
  6. Powtórz pkt 4.
  7. Rozgrzej lokówkę. Kręć włosy i nawijaj na lokówkę pojedyncze kosmyki, Trzymaj je ok 15 sekund. W zależności od wielkości lokówki, włosy będą bardziej lub mniej “falujące”. Kontynuuj, aż do momentu uzyskania pożądanego przez Ciebie efektu.
  8. Przeczesz włosy palcami, nadając ostateczny szlif i spryskaj lakierem, celem utrwalenia efektu.

 

Zachęcam do prób i odwiedzenia naszego sklepu idealhair.pl, celem znalezienia odpowiednich kosmetyków do stylizacji w tym lakierów i środków ochrony termicznej.

Trzymajcie się i do następnego!