Chociaż włosy kręcone mogą się podobać, duża część z nas woli mieć je proste. Zapewne wynika to z faktu, że bardziej pasują akurat do naszej twarzy, są bardziej trendy lub też po prostu akurat takie nam się podobają. 

 Chyba najbardziej powszechny sposób to stosowanie prostownicy, która termicznie wygładza włosy. Co zatem powinniśmy wiedzieć o tym zabiegu, by uniknąć uszkodzenia kosmyków?


Zanim to omówimy muszę podkreślić bardzo ważną kwestię. Prostowanie włosów żelazkiem, zwanym prostownicą stanowi bardzo poważną ingerencję w ich naturalną strukturę. Dlatego zalecam zachowanie ostrożności i zadbanie o prawidłowy przebieg tego zabiegu. 

Piszę serio. Nieostrożność może narazić kosmyki na bardzo przykre konsekwencje, w postaci uszkodzeń, a ich skutki będziemy eliminować przez wiele tygodni, a może nawet miesięcy. 

Ponadto bardzo istotne jest, aby zacząć przygotowywać włosy do zabiegu prostowania…

Krok 1

... zaczynając od mycia włosów. bardzo przydatne będzie zastosowanie odpowiedniego szamponu, który nawilży i wygładzi Twoje kosmyki. 

 

Krok 2

Po umyciu włosów, dobrze jest nałożyć na włosy odżywkę lub maskę, najlepiej z tej samej linii kosmetyków. Staraj się oczywiście nie przesadzić z ilością, aby dodatkowo nie obciążyć włosów. 

 

Krok 3

Stosujemy się do fundamentalnych zasad zabiegu prostowania włosów.

 

    1. Przed rozpoczęciem zabiegu, dokładnie suszymy włosy, jednocześnie starając je delikatnie rozciągnąć palcami, aby pomóc w późniejszym etapie prostowania. W żadnym wypadku nie należy stosować prostownicy na mokre włosy, chyba że jej instrukcja mówi inaczej. Inaczej ryzykujesz popaleniem kosmyków.
    2. Oczyść włosy z pozostałości innych kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji.
    3. Kiedy już wysuszysz włosy, koniecznie nałóż na nie kosmetyk do ochrony termicznej np. olej ochronny. zabezpieczysz wtedy kosmyki przed negatywnymi skutkami zbyt wysokiej temperatury. 


Krok 5 

Po przygotowaniu kosmyków, dzielimy je na odpowiedniej wielkości partie, coś około 2 do 3 cm. zabieg prostowania zaczynamy od linii karku. Potem jednolitym ruchem bez nadmiernie silnego szarpania i ściskania. Podobnie jak w przypadku prasowania, prostownicy nie trzymamy w jednym miejscu za długo. Po prostu w razie potrzeby tym samym płynnym ruchem powtarzamy zabieg. 

Jeżeli to dla Ciebie nowość musisz szczególnie uważać by siebie nie poparzyć. Nie wahaj się poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego, jeżeli to dla Ciebie pierwszy raz. 

 

Krok 6

Po zakończeniu prostowania warto utrwalić kształt włosów lakierem. Efekt końcowy powinien utrzymać się do kolejnego mycia.

 

Na koniec pokrótce opiszę rodzaje najpowszechniejszych prostownic.

Ceramiczna – pozbawione płytek metalowych. Zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła, dobrze je utrzymując i szybko się nagrzewając. Kosmyki są dobrze zabezpieczone przed spaleniem oraz elektryfikowaniem się. 

Porcelanowa – odmiana prostownicy ceramicznej. Jest wytrzymalsza, a także lepiej przewodzi ciepło,

Parowa – wytwarza delikatną parę wodną podczas zabiegu prostowania 

Susząca – umożliwia prostowania włosów mokrych lub wilgotnych. wyposażona jest w specjalne kanaliki, dzięki którym jest możliwe odparowywanie wod z mokrych kosmyków. Osiąga wysokie temperatury, często powyżej 200 stopni.

 

Tak to pokrótce wygląda sprawa z zabiegiem prostowania włosów za pomocą prostownicy. jeżeli zdecydujecie się na zakup sprzętu to polecam profesjonalne sklepy lub hurtownie fryzjerskie.

A także wyposażenie się w odpowiednie kosmetyki niezbędne przy prostowaniu termicznym. 

Zapraszamy do naszego sklepu.

Trzymajcie się ciepło!