Wszystko zaczyna się pięknie. Oczywiście jak na standardy obecnej sytuacji. W końcu jest epidemia i związana z nią kwarantanna. Większość z nas ma mnóstwo czasu na podejmowanie nowych wyzwań. Można zacząć uczyć się gry na gitarze, nowego języka obcego lub zacząć w końcu należycie dbać o włosy. Zawsze się to odkładało. Ale coś tu nie gra.. tyle czasu, a zamiast tego oglądamy odcinek za odcinkiem, serial za serialem… Jak się zmotywować?

Być może nie dotyczy to akurat Ciebie, bo masz wyrobiony nawyk regularnej pielęgnacji włosów. Ale i tak warto przeczytać ten artykuł. Być może niżej przedstawione sposoby przydadzą Ci się w tzw. słabsze dni albo do innych zamierzeń? Zachęcam zatem do lektury!

Pielęgnacja włosów to proces lub jak kto woli podróż. Nie ma cudownej magii, która by sprawiła z pomocą kilku słów, iż nasza fryzura stanie się przepiękna i będzie emanowała olśniewającym blaskiem. Podobnie jak podczas treningu, nauki czegoś nowego czy innej czynności rozłożonej w czasie, także tutaj pojawiają się wzloty i spadki motywacji, zniechęcenie i zwątpienie. To całkiem naturalne. I można temu przeciwdziałać. 

Proponuje podejść do zagadnienia motywacji w pielęgnacji włosów w 5 krokach.

 

Krok 1: Zdobądź potrzebne Ci informacje

Przeczytaj ten artykuł i inne znajdujące się w sieci. Możesz też poczytać książki o tej i podobnej tematyce. Dzięki temu zorientujesz się w sytuacji oraz dowiesz się czego potrzebujesz do pielęgnacji Twoich włosów np. Jakie konkretnie kosmetyki? Jakie nawyki powinno się rozwijać? Jaką ułożyć sobie dietę.

 

Krok 2: Zadaj sobie pytanie, dlaczego chcesz to osiągnąć.

Określ swój cel. Wyobraź sobie wszystkie korzyści związane z jego osiągnięciem. Satysfakcje. Podziw innych. Możliwość oczarowania wybranka lub wybranki serca. Zastanów się też co się stanie, jeśli tego nie osiągniesz. Jakie skutki to będzie miało dla  włosów. Staną się zaniedbane i zniszczone. Czy pomoze Ci to zrobic lepsze wrazenie na waznej rozmowie? Twoja wizja lepszego ja będzie dobrym krokiem ku zwiększeniu Twojej motywacji. Pomaga także szukanie pozytywnych wzorów. Chcesz mieć fryzurę, jak z katalogu lub taką jak twoja idolka lub idol? Miej to na uwadze, że właśnie dlatego warto przejść tę podróż ;-)

Krok 3: Podziel swą drogę ku wspaniałym włosom na etapy

Małymi krokami do przodu. Skupiaj się na osiąganiu małych zwycięstw, czyli krótkoterminowych realistycznych i określonych w czasie celów. Tak samo z nawykami. Nie wprowadzaj od razu wszystkich nawyków na raz. To sposób na szybkie wypalenie się. Zacznij od podstaw np. od regularnego mycia dobrym szamponem. Potem przejdź do zdrowej diety, odżywki lub olejowania. Bardzo pomocne może okazać się sporządzenie planu i postępowania według niego. Nie zapomnij o środkach potrzebnych Ci do osiągnięcia celu, w tym liście zakupów odpowiednich preparatów.

 

Krok 4: Notuj Twoje postępy i chwal się nimi

Bardzo wielu osobom pomaga w utrzymaniu motywacji to, że może chwalić się swoimi osiągnięciami przed innymi. Dotyczy to też innych czynności. Na przykąłd bieganie lub treningi w grupie łatwiej pozwalają nam się skupić i wytrwać w dążeniu do celu. Do tego wtedy inni mogą nas motywować i pytać o postępy, co również może być pomocne. Możesz prowadzić bloga ze zdjęciami ukazującymi Twoje postępy. Lub po prostu postować na Facebooku. Nic tak nie motywuje jak widoczne efekty.

 

Krok 5: Wykaż się cierpliwością 

Najtrudniejsza dla większości rzecz ze wszystkich w tym artykule. Wszyscy chcemy mieć rezultaty od razu. Co jest oczywiście niemożliwe. Zatem krok po kroku. Ciesz się drogą i małymi zwycięstwami. 

 

Warto pamiętać że motywacja to sprawa indywidualna. Dobrze jest znać siebie i swoje wewnętrzne pragnienia i priorytety. Na tym właśnie należy budować wszelkie plany i z tego czerpać siłę i motywację do osiągnięcia celów.

Pozostaje życzyć powodzenia i trzymajcie się w tych trudnych czasach! 

Zapraszam też na zakupy do naszego sklepu tutaj.