Wszystko w pośpiechu. Ciągle w ruchu. Jakby w wyścigu. Wszystko szybko. Ciągle zajęci. Tak większość z nas żyła. Przynajmniej do niedawna. Dziś niektórzy patrzą w swoje odbicie w lustrze... widzą obraz nędzy i rozpaczy. Włosy niegdyś piękne i lśniące są zniszczone i pozbawione blasku. Dotychczasowa odżywka nie spełniła Twoich oczekiwań… Może pora na zmianę.

Tylko najpierw trzeba zrozumieć jakiej odżywki potrzebują Twoje włosy i jak ją stosować.Odżywka do włosów stanowi jeden z istotnych elementów w procesie ciągłej pielęgnacji włosów. Ma na celu zapoczątkowanie regeneracji włosów, dalszą ich ochronę i zapobieganie przed nowymi uszkodzeniami. Kosmetyki te przybierają różne postaci od masek do spłukiwania lub nie, poprzez formy płynu, a na sprayu skończywszy.

W zależności od potrzeb istnieje wiele rodzajów odżywek w zależności od potrzeb włosów na które są stosowane:

 

  1. Dla włosów normalnych - Może się wydawać, że są to włosy które odżywki, akurat nie potrzebują. Jednak nawet one są narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dla tego typu włosów istnieją produkty o łagodnym działaniu regenerującym, jako uzupełnienie do szamponu. Dlatego najlepiej będzie się sprawdzała odżywka do spłukiwania. 
  2. Dla zniszczonych i suchych - Tutaj doskonale sprawdzą się odżywki nawilżające, które pomagają zachować kosmykom wilgoć.  Dzięki temu włosy wyglądają zdrowiej, stają się pełne blasku, nie puszą się, no i oczywiście nie są przesuszone.
  3. Dla przetłuszczających się włosów - Takie odzywki likwidują nadmiar sebum, który jest odpowiedzialny za przetłuszczanie się kosmyków. Działają także odświeżająco, regenerująco i nawilżająco na włosy jako całość.
  4. Dla wypadających, cienkich i osłabionych - Takie włosy wymagają specjalnej kuracji. Dlatego odżywka powinna być tak dobrana, aby w znaczącym stopniu poprawia stan włosów. Powinna posiadać działanie nawilżające, odżywcze oraz wzmacniające. Ponadto dzięki dobrze dobranej odżywce włosy staną się bardziej puszyste i zwiększą swoją objętość.
  5. Dla łamliwych z rozdwajającymi się końcówkami - preparaty te doprowadzają do większego nawilżenia kosmyków, a dzięki zawartości odpowiednich witamin odżywiają i regenerują włosy. 
  6. Dla włosów z łupieżem - Kosmetyki z dużą zawartością elementów zwalczających łuszczącą się skórę głowy oraz ograniczającą wydzielanie się łoju. Ponadto tego typu odżywki działają odświeżająco i nawilżająco na włosy jako całość. 
  7. Dla włosów po kolorowaniu - Farbowanie włosów na różne kolory nadają Nam często nowy piękny wygląd. Jednakże taki zabieg jest zwykle sporym obciążeniem dla włosów. Odżywki tego typu posiadają działanie chroniące kolor i dodające blasku, a także pielęgnacyjne i regenerujące włosy aż po same końcówki. Często zawierają w sobie ekstrakty roślinne, które dodatkowo wzmacniają korzystny wpływ na włosy.


Jak właściwie stosować odżywkę?

Podstawową zasadą niezależnie od rodzaju włosów jest równomierne rozprowadzenie preparatu na całej długości włosów, z pominięciem skóry głowy. W przeciwnym razie może to doprowadzić do efektu odwrotnego od zamierzonego, czyli do łupieżu, łojotoku, a nawet do wypadania włosów. 

Warto też stosować się do zasady zaczynania od niewielkiej ilości kosmetyku, ot tak na spróbowanie, aby uniknąć efektów ubocznych związanych z przedawkowaniem. 

Jeżeli chodzi o sam sposób używania  odżywek, to najlepiej zastosować się zaleceń producenta. Różne produkty nakłada się na włosy nieco w inny sposób i nie ma uniwersalnej recepty na wszystkie rodzaje preparatów. 

Także częstotliwość stosowania odżywek musi być odpowiednia do mocy preparatu. Oczywiste, iz te najsilniejsze kosmetyki należy nakładać na włosy rzadziej, nawet raz w miesiącu. Natomiast te najdelikatniejsze, można używać nawet po każdym myciu.

Najlepiej robić to po dwukrotnym umyciu włosów szamponem, wytarciu kosmyków w ręcznik, celem ich odsączenia z nadmiaru wody. Również należy pamiętać, że delikatne odżywki, których nie trzeba po zastosowaniu spłukiwać, najlepiej nakładać na lekko wilgotne, świeżo umyte włosy.

Zazwyczaj dobrze jest dobrać szampon i odżywkę z jednej linii kosmetyków, tak aby oba wzajemnie się uzupełniały, wzmacniając pozytywny efekt. 


Podsumowując - teraz będąc na kwarantannie możemy zająć się zaległą pielęgnacja włosów. Chociażby po to by w lecie ładnie wyglądać na balkonie. 

 

Tak pół żartem pół serio ;-)

 

Kuracja regeneracyjna musi potrwać. A prędzej czy później będziemy musieli wyjść z domu. Więc jeżeli nic pilnego Was nie powstrzymuje...  Możecie wybrać i zamówić odżywkę dla siebie w naszym sklepie.