Olejki od momentu odkrycia stały się ważnym elementem dbania o włosy. Nadają im połysk, czynią miłymi w dotyku oraz co najważniejsze: pielęgnują i regenerują je. Można powiedzieć, że ich stosowanie to droga do idealnych włosów.

Jednak olejki do włosów są stosunkowo złożoną kategorią środków do pielęgnacji włosów. Dlatego warto przed zaplanowaniem kuracji olejowej czegoś się o nich dowiedzieć. Np. Jak dobrać ten właściwy olejek dla swoich włosów?

Pierwsze co warto wiedzieć: olejowanie do pielęgnacji włosów to tylko jeden z ważnych elementów w rutynie dbania o włosy, która ma prowadzić do uzyskania pięknych włosów. Dzieje się tak m.in. dlatego, że kwasy tłuszczowe czynią kosmyki włosów mocniejsze, odpowiednio nawilżone oraz pełne blasku.

 

Rada nr. 1 Trzymaj się z dala od korzeni włosów

Nie należy olejować zbyt blisko skóry głowy. W przeciwnym razie efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Włosy stają się wtedy tłuste i jeszcze bardziej pozbawione blasku. Prawidłowe nakładanie olejku na włosy powinno odbywać się kilka centymetrów od skóry głowy, w szczególności na środku i przy końcówkach włosów, zwłaszcza w miejscach gdzie są przesuszone. Generalnie należy zacząć od niewielkich ilości, ot tak na spróbowanie. Na początku jest ważne by wyczuć, ile Ci faktycznie potrzeba olejku, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Po prostu nie szalej na początku ;-)

 

Rada nr. 2 Wybierz odpowiedni produkt dla Twoich włosów...

Dopasuj olejek z odpowiednią formułą pod potrzeby Twoich włosów. Szczególnie jeżeli Twoje włosy są z gatunku tych delikatniejszych. Wśród dosyć szerokiej gamy produktów do wyboru, szukaj raczej tego delikatniejszego, przeznaczonego dla wrażliwych włosów. Zbyt mocny olejek może przynieść tragiczne w skutkach efekty. Oczywiście jeżeli dla Twoich włosów te delikatniejsze olejki są niewystarczające, kiedy włosy są zniszczone i potrzebują więcej nawilżenia, możesz szukać czegoś mocniejszego! 

 

Rada nr. 3 … z odpowiednimi składnikami

Takie składniki jak alkohol izopropylowy, silikony czy olej mineralny mogą przyczynić się do uszkodzenia lub wysuszenia włosów. Także sprawdź skład olejków zanim jakiś wybierzesz.

 

Rada nr. 4 Dokonaj najlepszego z możliwych wyborów

Także raczej wybieraj takie olejki jak: olejek arganowy, migdałowy, kokosowy i z pestek winogron. Najlepiej sprawdź je wszystkie i zobacz na jaki olejek Twoje włosy najlepiej reagują.

 

Rada nr. 5 Nie zapominaj o pozostałych elementach pielęgnacji włosów!

Olejowanie włosów to zaledwie jeden z wielu kroków do uczynienia włosów pięknych i lśniących. Absolutnie nie wolno także zapominać o myciu włosów oraz o ochronie włosów przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przy użyciu starannie dobranych kosmetyków.

 

Rada nr. 6 Starannie wykonaj zabieg olejowania na twoich włosach

Systematycznie, krok po kroku olejuj włosy.

 

Krok 1. Olejowanie

 

 1. Starannie rozczesz włosy.
 2. Dokładnie spryskaj włosy mgiełką nawilżającą. 
 3. Ponownie równie starannie rozczesz włosy.
 4. Nałóż olej i kolejny raz rozczesz włosy, aby go dobrze rozprowadzić.
 5. Trzymaj olej na włosach jakiś czas - miedzy 15 a 60 minut. 

 

Krok 2. Emulgowanie

 

 1. Zmyj olej z pomocą ciepłej wody.
 2. Odsącz nadmiar wody.
 3. Zastosuj odżywkę do zmycia oleju. 
 4. Trzymaj ją przez 10 - 20 minut. 

 

Krok 3. Zakończenie zabiegu

 

 1. Zmyj ponownie olej z odżywką ciepłą wodą.
 2. Umyj włosy rozwodnionym i spienionym szamponem.
 3. Nałóż maskę lub odżywkę i trzymaj 10-20 minut.
 4. Zmyj wszystko letnią wodą.I tyle, I aż tyle. 


Jeżeli nadal jest pierwsza połowa 2020 roku, to siedź w domu.