Loreal jest jedną z najbardziej znanych marek oferujących produkty pielęgnacyjne na świecie. Całkiem możliwe, że najbardziej znaną. Jest to firma, która  od dekad wyznaczająca trendy w branży i zatrudnia najlepszych specjalistów. Dlatego warto przeczytać rady dotyczące dbałości o włosy od doświadczonych znawców tematyki.

Pewne sposoby i zasady pielęgnacji włosów są uniwersalne, dla każdego ich rodzaju. Oczywiście należy dostosować codzienną rutynę mycia, pielęgnacji i stylizacji związana ze swoimi kosmykami do ich potrzeb, ale podstawy są takie same dla wszystkich. Choć może Ci się wydawać że znowu piszemy o tym samym to jednak wierzcie mi: z tego artykułu można się dowiedzieć wielu nowych rzeczy.

 

Poniżej przedstawię 20 wskazówek dot. pielęgnacji włosów. Są to uniwersalne zasady, które każda osoba może wdrożyć w życie z korzyścią dla swoich włosów.

 

Wskazówka nr. 1

Nie myj włosów i skóry głowy zbyt gorącą wodą. Choć jest to relaksujące to jednak może bardzo wysuszyć skórę, zmatowić włosy, a nawet pozbawić ich naturalnych olejków eterycznych. Zdecydowanie bardziej jest zalecana po prostu ciepła woda zamiast gorącej!

 

Wskazówka nr. 2

Używaj odżywki we WŁAŚCIWY sposób! Wbrew pozorom łatwo tutaj o popełnienie pewnych błędów. Na przykład: nakładanie odżywki na całej długości włosa. Tak naprawdę wystarczy rozprowadzić odżywkę tylko w niektórych miejscach. Należy pominąć stosowanie odżywki w pobliżu korzeni, a zacząć od połowy długości do końcówek, najlepiej z pomocą grzebienia o szerokich zębach. Popełnienie tego błędu może prowadzić do niepotrzebnego obciążenia kosmyków włosów.

 

Wskazówka nr. 3

Natomiast szampon powinno stosować się zupełnie inaczej niż odżywkę, czyli na skórze głowy i korzeniach. Mycie samych kosmyków niewiele da, ponieważ to właśnie na skórze powstaje łój, który powoduje przetłuszczanie się włosów. Jeżeli tego nie zrobimy, dodatkowo możemy pogorszyć stan kosmyków, pozbawiając ich niezbędnej wilgoci, w rezultacie czego staną się suche, słabe i matowe. 

 

Wskazówka nr. 4

Pamiętaj o bardzo dokładnym spłukaniu zastosowanych wcześniej produktów kosmetycznych, ponieważ ich resztki mogą się gromadzić na włosach. Warto pomyśleć dodatkowym płukaniu. 

 

Wskazówka nr. 5

Nie jest dobrym pomysłem suszenie włosów wyłącznie za pomocą ręcznika. Dobrze jest także dodatkowo wysuszyć włosy za pomocą bawełnianej koszulki, która jest znacznie lepsza niż ręcznik.

 

Wskazówka nr. 6

Warto pamiętać że wysokie temperatury, m.in. podczas prostowania włosów działa negatywnie na nie. Dlatego należy stosować środki chroniące przed gorącem. co pozwoli zapobiec zniszczeniu kosmyków. 

 

Wskazówka nr. 7

Przed suszeniem włosów wyszczotkuj je,  w taki sposób aby je wyprostować. Najlepiej dla większej skuteczności przesuwaj suszarkę od korzeni do końcówek, tak by zapobiec puszeniu się włosów.

 

Wskazówka nr. 8

Nie używaj lokówki ani prostownicy na mokre włosy, gdyż stanie się to samo, co z gorącą patelnią w którą wlewamy wody. Nawet odrobina wilgoci może wyrządzić tutaj szkodę. Dlatego lepiej wykazać się cierpliwością i poczekać, aż włosy staną się suche. 

 

Wskazówka nr. 9

Rozpuszczaj często włosy. Upięcie ich w kok lub w kucyk tylko pozornie jest wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Jednak wpływa negatywnie na kosmyki niepotrzebnie je obciążając. Możesz także używać delikatniejszych gumek, wsuwek, spinek i klamer do upinania włosów.

 

Wskazówka nr. 10

Nie nie musisz rezygnować ze stylizacji i utrwalania włosów. Dobrze dobrany produkt odporny na negatywne czynniki zewnętrzne pozwoli ci wykreować z Twej fryzury prawdziwe dzieło sztuki.

 

Wskazówka nr. 11

Skóra głowy jest bardzo ważna i jej kondycja wpływa na stan zdrowia włosów. Dlatego potrzebuje również starannej pielęgnacji oraz czyszczenia z martwego naskórka. Także jest niezbędny raz na jakiś czas peeling, aby dobrze złuszczyć skórę głowy i zapobiec jej przeciążeniu.

 

Wskazówka nr. 12

Śpij na jedwabnej poduszce. Tu nie chodzi o żaden zbędny luksus, a  raczej fakt, że bawełniane poszewki mogą wchłaniać zastosowane przez Ciebie kosmetyki i mogą być niepotrzebnie szorstkie dla Twoich kosmyków. Dlatego dla zdrowego snu warto korzystać z jedwabnej lub satynowej poszewki na poduszkę.

 

Wskazówka nr. 13

Jeżeli Twoje włosy się przetłuszczają, warto sięgnąć do tzw. suchego szamponu. Powinien zadziałać odświeżająco na kosmyki. 

 

Wskazówka nr. 14

Stosuj dobrej jakości odżywki. 

 

Wskazówka nr. 15

Susz włosy za każdym razem, kiedy to możliwe i uważaj by zbyt często nie stylizować termicznie włosów (m.in za prostownicy).

 

Wskazówka nr. 16

Chroń włosy przed promieniami ultrafioletowymi. Włóż chociaż kapelusz lub czapkę w leniwy dzień podczas opalania się na plaży. 

 

Wskazówka nr. 17

Regularnie przycinaj końcówki, kiedy się zaczynają rozdwajać, zanim włos się zniszczy. Warto o tym pamiętać szczególnie jeżeli masz długie włosy. 

 

Wskazówka nr. 18

Niezależnie od typu włosów, jeżeli są nawilżone to jest to dla nich najbardziej zdrowo. Warto stosować kremy nawilżające do włosów, bez spłukiwania - celem odżywienia kosmyków. 

 

Wskazówka nr. 19

Używaj odpowiedniego grzebienia z szerokimi zębami do rozczesywania wilgotnych lub mokrych włosów. Zapobiegnie to łamaniu się kosmyków podczas szczotkowania.

 

Wskazówka nr. 20

Podczas stylizacji termicznej używaj niskich lub średnich ustawień w celu zmniejszenia negatywnego wpływu zbyt wysokich temperatur na włosy.Po więcej informacji zachęcamy do wizyty na oficjalnej stronie Loreal.

 

 Zaś szeroki wybór kosmetyków firmy Loreal można znaleźć tutaj…