Współczesny mężczyzna, to już nie śmierdzący  barbarzyńca ani nawet macho z filmów lat 80.. W dzisiejszych czasach dbanie o siebie nie jest już żadnym obciachem dla facetów. Co więcej dbając o siebie i swoje włosy mężczyźni zyskują wiele w oczach swoich potencjalnych partnerek. (lub partnerów). Także częste zmiany meskich fryzur oraz podążanie za trendami już nikogo nie dziwą.

Część mężczyzn choć w pracy noszą się “konserwatywnie” bez szaleństw, w czasie wolnym puszczaja wodzom fantazji i zaczynają stylizować włosy np. z pomocą żelu lub nawet pozwalają sobie na zmianę koloru włosów.

 

Po pierwsze dieta....

Nie jest niczym zaskakującym  fakt, iż ciało ludzkie potrzebuje witamin i minerałów. Ich niewystarczająca ilość wpływa negatywnie na ogólny stan zdrowia człowieka. Dotyczy to również włosów.

Generalnie włosy potrzebują takich grup witamin jak: A, B, C, E H i D, które pełnią również ważną funkcję w pozostałych częściach organizmu człowieka. A do tego potrzebna jest zbilansowana dieta.

Więcej  w tym artykule.

 

Po drugie odpowiednio dobrany szampon

Każde włosy są inne, dlatego podstawowy produkt do mycia powinien być dobrany pod ich potrzeby. Istnieje na rynku wiele produktów. Przykładowo jeżeli masz łupież, to należy wybrać szampon z witaminami pomagającymi walczyć z tym problemem “ białymi płatkami”. Jako, że łupież jest reakcja stanu zapalnego i łuszczenia się skóry głowy, działania przeciwłupieżowe jest jak najbardziej wskazane. 

 Warto zwracać uwagę także na zapach jaki daje szampon po myciu włosów. Ta woń powinna Ci się podobać i pomagać wyrażać siebie.Po trzecie: odżywki

I tu podobnie jak w przypadku szamponów. Mamy olbrzymi wybór wśród produktów dostępnych na rynku. Działają one w podobny sposób pokrywają włosy, zapobiegając ich plątaniu się. Są szczególnie ważne w przypadku nieco dłuższych włosów, szczególnie jeżeli mają skłonność do kręcenia się. Warto spróbować różnego rodzaju produktów, a nawet w przypadku właścicieli krótkich włosów, tych “dwóch w jednym” czyli szamponów z odżywką. 

 

Po czwarte: chroń swoją skórę głowy

Łysina lub przerzedzone włosy to dla części mężczyzn cios w ich próżność. Aczkolwiek to nie jedyny problem. Pozbawiona włosów skóra głowy jest bardziej narażona na promienie ultrafioletowe. Może to mieć takie negatywne skutki jak:  przedwczesne starzenie się skóry oraz zwiększone ryzyko zachorowania na czerniaka. Tacy Mężczyźni pamiętać przynajmniej o kremie do opalania, dającym odpowiednią ochronę, co najmniej SPF 30. 

W przypadku przerzedzonych włosów, można zastosować także żele i lakiery do włosów z zawartością SPF.

Co więcej, jeżeli zamierzasz próbować przeciwdziałać rozrzedzającym się włosom zacznij szukać produktów zawierających minoksydyl. Część z nich jest dostępna nawet bez recepty. 

 

Po piąte: Może stylizacja? 

To prawda parę lat temu pewien ksiądz w kazaniu powiedział….”Jeżeli na głowie jawi się żel...to wiedz że coś się dzieje!”, to jednak nie przywiązywałbym do tego zbytniej wagi. Raczej nigdy nie udowodniono, że żele to narzędzie szatana, więc śmiało możesz wybrać dla siebie do kreowania modnych fryzur. I tutaj nie brakuje różnych rodzajów produktów: jedne są na bazie wody składające się z polimerów, tworzące warstwę wokół kosmyków włosów. Inne z kolei można nakładać za pomocą spreyów, a jeszcze inne są tworzone na bazie olejków nadających włosom blasku lub kremów, będącymi miksami olejków i wosku, zapewniając większą kontrolę nad fryzurą.

Warto także poszukać produktów, niezawierających alkoholu, który bardzo wysusza skórę głowy.

 

Jakichkolwiek wyborów dokonasz, pamiętaj o zachowaniu rozsądku i nie nadużywaniu kosmetyków, szczególnie jeśli masz delikatne włosy lub skórę.

Baw się dobrze.