Tempo jakie narzuca nam współczesny świat jest wyczerpujące. Nieraz wpadamy w wir pracy, wydarzeń oraz wiszących nad naszą głową niczym czarne chmury dedline'ami. Przez cały pęd często jesteśmy niewyspani, a czasu na sen brak... A to do pracy...  A to w trasę lub do salonu fryzjerskiego. To ostanie tylko z pozoru może wydawać się relaksem. Ale stan zabiegania nie jest niestety wymówką do zaniedbania swego wyglądu. Właściwa prezencja to wymóg konieczny w większości zawodów, szczególnie tych wymagających stałego kontaktu z ludźmi. Ale nie o tym chcę pisać. 

Pytanie jak zapewnić sobie wparcie kawy lub innego napoju z kofeiną w codziennych wyzwaniach?

Teoretycznie filiżankę lub kubek małej czarnej, można kupić wszędzie: w sklepikach, na stacjach benzynowych, kawiarniach restauracjach. Patrząc jednak od strony pragmatyzmu to jest nieekonomiczne i często jakość napoju pozostawia wiele do życzenia.  Dlatego najlepiej, najzdrowiej i najtaniej przygotowywać kawę samemu, mielić ziarna i parzyć w kawiarce. Jako, że tak naprawdę pierwszą kawę powinniśmy pić około 2 godziny po przebudzeniu, ponieważ wcześniej organizm sam wytwarza kofeinę - przelewamy cenny płyn w kubek termiczny i ruszamy stawiać czołowo codziennym wyzwaniom. To właśnie kubek termiczny jest naszą deska ratunku przed uśnięciem na fotelu fryzjerskim przez 3-4 godziny zabiegów upiększających. Bo przecież nie stare czasopisma, zawierające szokujące wieści od drugiej żonie jakiegoś gwiazdora filmu, podczas gdy wiemy, że aktualnie rozwodzi się z czwartą ;-)

Zatem dla aktywnych kubek termiczny, trafia na listę rzeczy, które obowiązkowo powinny znajdować się zawsze pod ręką.

 Na co zwracać uwagę przy zakupie?

1) Czas w jakim kawa lub herbata pozostaje ciepła - powinien utrzymywać właściwą temperaturę przez przynajmniej 4 -6 godziny, w przeciwnym razie "termicznym" nie jest.

2) Wykonanie z dobrej jakości materiałów - ma to znaczenie choćby przy myciu - stalowy kubek termiczny z materiałów nierdzewnych, bezproblemowo można myć choćby w zmywarce. Dzięki czemu unikniemy zapachów po poprzednich naparach, a także mieszania się posmaków np. wczorajszej herbaty z dzisiejszą kawą. 

3) Szczelność - to oczywiste, nie chcielibyśmy wylać żadnego płynu na ważne dokumenty w teczce? 

4) Pojemność - potrzebujemy odpowiednio dużego kubka, dostosowanego do ilości płynów, jakie pijemy w ciągu dnia. Nie zawsze musi być największy, ale nie powinien być za mały. 

5) Wygoda - powinien się zmieścić w naszej torbie, aktówce lub w uchwycie w naszym samochodzie. 

6) Wygląd - pozornie najmniej ważny, aczkolwiek należy wziąć pod uwagę, że będziesz często go wyjmował wśród różnych ludzi, nie tylko swoich znajomych.

 

Spełniające powyższe kryteria i cieszące się dużym uznaniem klientów są na przykład kubki termiczne marki Contigo.  Produkty tej firmy charakteryzują się bardzo dobra jakością wykonania, szczelnością oraz długością czasu zachowania temperatury. Ponadto szeroki asortyment pozwoli odnaleźć właściwie dopasowany do swoich  potrzeb kubek - o odpowiedniej pojemności, wygodzie przechowywania oraz wyglądzie. Przykładowo kawosze, którzy często podróżują, docenią kubek Contigo Byron 720 ml (lub mniejszy). Na prezent z kolei nadaje się kubek z linii Contigo West Loop, a dla dzieci Contigo Pinnacle (mniejszy i poręczniejszy).

Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie i dobierze produkt pod swoje potrzeby. Pełny wybór znajdziesz tutaj.