Ostatnimi czasy, podczas gdy ludzie coraz częściej zwracają uwagę na to jakie naturalne składniki są podstawą naszego zdrowia, popularność w zakresie pielęgnacji włosów zyskuje olejek arganowy. Dawniej znany jedynie lokalnie w Maroku, obecnie coraz częściej stosowany jako obowiązkowy składnik diety oraz środek pielęgnacyjny. Tym bardziej, ze jest w stanie zrobić więcej niż inne składniki zawarte w kremie lub w odżywce.

Olejek arganowy pod względem chemicznym to ciekła, lotna substancja, znajdująca się w komórkach tkanki wydzielniczej roślin. Najczęściej olejek zawiera mix oleju roślinnego z dodatkiem właściwego olejku arganowego. Nie należy zatem stawiać znaku równości między olejkiem arganowy a olej arganowy. Olej arganowy jest ciekłym tłuszczem pochodzenia roślinnego, który w temperaturze pokojowej ma płynną konsystencję. Olejek arganowy to natomiast olejek eteryczny, pozyskiwanym się z nieprażonych nasion drzewa arganowego, natomiast olej - z nasion prażonych. 

Olej arganowy, szybko się wchłania oraz dociera do głębokich warstw skóry. To jeden z najpotężniejszych naturalnych antyoksydantów. Polecany w dysfunkcjach skóry, gdyż działa łagodząco, dodatkowo jest produktem niskiego ryzyka mikrobiologicznego i może być stosowany na podrażnioną skórę. Doskonale regeneruje skórę uszkodzoną, popękaną i chorą: trądzikową, łuszczycową, z problemem egzemy i atopowo zaognioną.

Właściwości oleju arganowego:

  • odżywia skórę, w tym skórę głowy,
  • działa kojąco na opaleniznę, niweluje skutki promieniowania ultrafioletowego i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi,
  • pielęgnuje skórę, odbudowując jej płaszcz hydrolipidowy. Zalecany szczególnie dla wrażliwej skóry dziecka oraz wysuszonej skóry osób w wieku senioralnym,
  • zapewnia ujędrnienie, elastyczność oraz zdrowy wygląd, dzięki wysokiej zawartości witaminy E,
  • zapobiega powstawaniu cellulitu i rozstępów oraz wygładza już istniejące,
  • działa odmładzająco i przeciwzmarszczkowo, dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów,
  • działa antyoksydacyjne - likwiduje wolne rodniki. Chroni błony śluzowe przed utlenieniem budujących je lipidów,
  • działa nawilżająco i regenerująco - nawilżające i regenerujące - dzięki wysokiej zawartości kwasów omega-6 i omega-9 stymulują procesy dotleniania komórek oraz pomagają skórze odzyskać równowagę wodną.

Mając tak bogate możliwości olejek arganowy posiada również szerokie możliwości stosowania, w tym na skórę twarzy i ciała, na paznokcie, no i oczywiście włosy. Sprawdza się również jako olejek do masażu ciała, a także dodatek do kąpieli.

Prezentacja marki Marocconoil

Historia każdej marki zaczyna się od założyciela lub założycielki. Od pomysłu, który się zrodziła z palącej potrzeby i pewnego zbiegu okoliczności. Otóż, współzałożycielka Moroccanoil, Carmen Tal, była daleko od domu, kiedy po nieudanej rutynowej koloryzacji w czasie podróży, odkryła niesamowita skuteczność kuracji Moroccanoil Treatment. Ze zdumieniem obserwowała jak jej zniszczone włosy, odzyskują witalność, blask, gładkość i podatność na układanie. Dlatego przekazać swoje doświadczenia innym kobietom na całym świecie, na temat efektów kuracji do włosów na bazie olejku arganowego.

Pierwszy pionierski produkt na bazie olejku arganowego, zapoczątkował nową jakość w branży kosmetycznej, a także przekształcił się w pełną linię produktów do włosów i ciała z dodatkiem olejku arganowego o właściwościach odżywczych i przeciwutleniających, będącego znakiem rozpoznawczym marki. W ciągu niespełna dekady firma Moroccanoil stała się uznaną i rozpoznawalną marką. 

Polecamy kosmetyki marki Maroccanoil