Koloryzacja typu Face Frame (inaczej: babylights) szybko stała się hitem ostatnich miesięcy i nie schodzi z okładek modowych magazynów. Czym jest? Jak wygląda? Czy jest odpowiednia dla mnie? Jak wykonać stylizację w domowym zaciszu? Zapraszam do lektury.

Czym jest koloryzacja typu Face Frame i jak wygląda?

Jest to tak zwany efekt babylights czyli z angielskiego nic innego jak włosy malowane słońcem. Jest to metoda koloryzacji polegająca na rozjaśnianiu cienkich pasemek włosów głownie skupiając się na pasemkach wokół twarzy. Po wstępnym rozjaśnieniu włosów cała fryzura najczęściej jest tonowana za pomocą przeznaczonego do tego tonera, aby pozbyć się niechcianych żółtych tonów. Na skutek wszystkich zabiegów osiągnięty zostaje efekt włosów muśniętych słońcem, czyli delikatnie i naturalnie rozjaśnionych, co jest charakterystyczne dla letnich wakacyjnych dni.

  


Czy koloryzacja typu Face Frame jest odpowiednia dla mnie?

 

Koloryzacja tego typu z pewnością będzie pasowała do większości typów urody europejskiej. Bez wahania mogę podpowiedzieć, że najładniejsze efekty można uzyskać na włosach brązowych i ciemnym lub jasnym blondzie. Face Frame jest fryzurą bardzo delikatną i naturalną, więc śmiało można z nią eksperymentować na każdych włosach.

Jak wykonać koloryzację w domowym zaciszu?

Jeśli czujesz się na siłach wykonać koloryzację w domu, polecam do tego krem do pasemek i balejażu. Za pomocą tego produktu z łatwością wykonamy rozjaśnienie pojedynczych pasemek głównie wokół samej twarzy i na czubku głowy, pamiętając o zachowaniu szczególnej ostrożności, jeśli chodzi o grubość pasemek. Fryzura wygląda tym naturalniej im cieńsze pasemka są rozjaśnione. Po wstępnym rozjaśnieniu warto jest użyć tonera lub farby, która zapewni nam bezpieczeństwo przed niechcianymi żółtymi refleksami. Jednak jeśli nie jesteśmy pewne swojego fachu w ręce, a zależy nam na wyjątkowym efekcie to może lepiej zaufać specjaliście. :)

 

Przekierowanie do sklepu